You are in the archive Please visit our new homepage
Wyświetl w trybie przyjaznym dla niewidomych.Skocz do nawigacji Skocz do wyszukiwarki

Archiwa Berzina

Buddyjskie archiwa dr. Alexandra Berzina

Archiwa Berzina to zbiór tłumaczeń i wykładów dr. Alexandra Berzina dotyczących głównie tradycji mahajany i wadżrajany buddyzmu tybetańskiego. Obejmując obszary sutr, tantr, kalaczakry, dzogczen i medytacji mahamudry, Archiwa przedstawiają treści dotyczące wszystkich pięciu tybetańskich tradycji: ningma, sakja, kagju, gelug i bonu, jak również porównania z buddyzmem therawady i islamem. Prezentują też tybetańską astrologię i medycynę, mit Szambali i historię buddyzmu.

Buddyjska adaptacja do współczesnego świata; Censziab Serkong Rinpocze, nieżyjący nauczyciel pomocniczy Jego Świątobliwości Dalaj Lamy; Duchowy związek uczeń-nauczyciel.

Zasadnicze tematy mahajany: lam-rim (stopniowa ścieżka) i lodziong (trening umysłu), na przykład karma, odrodzenie, współczucie, bodhiczitta, koncentracja i pustka.

Zrozumienie i praktyka tantry, dzogczen i medytacji mahamudry; Kalaczakra; Otrzymywanie inicjacji tantrycznych; Mit Szambali.

Szczegóły objaśnień schronienia, ślubowania świeckie, bodhisattwy, tantryczne i Kalaczakry. Kolekcja buddyjskich modlitw, guru-jog, jogi sześciu sesji oraz sadhany.

Historia buddyzmu w Azji i głównych klasztorach Tybetu; Porównanie pięciu tybetańskich tradycji, therawady i mahajany; Tybetańska astrologia i medycyna; Interakcje między buddyzmem i islamem.

Pełne wersje opublikowanych książek i nieopublikowane rękopisy Dr. Berzina.